
Uudet designit esittelyssä – stefanlindfors® Post Barissa
Keskiviikko 10.9. klo 11–18
Torstai 11.9. klo 11–18
Perjantai 12.9. klo 11–18
stefanlindfors® avaa showroominsa Post Bariin muuttaen stefanlindfors.shop -verkkokaupan fyysiseksi tilaksi.
Kokoelmaan on mahdollista tutustua neljän päivän aikana. Luvassa myös musiikkia, bileitä ja performansseja!
Tutustu ohjelmaan:
Showroom 9.–12.9.
Showroom on auki neljän päivän ajan!
Tiistai 9.9. klo 13–18
Keskiviikko 10.9. klo 11–18
Torstai 11.9. klo 11–18
Perjantai 12.9. klo 11–18
Kaikukatu 2, 00530 Helsinki
Tila on esteetön; sisäänkäynti sisäpihan kautta.
EgO is back! 9.9.
Tiistai 9.9. klo 13–18 (kutsuvierastilaisuus klo 11-13)
Showroomin avajaiset & EgO-kupin uudelleensyntymä.
Showroom-viikkomme käynnistyy Post Barissa osana Helsinki Design Weekia, kun esittelemme ylpeinä EgO-kupin uudelleensyntymän. Tämä performatiivinen ele, näyttelijä ja ravintoloitsija Hilma Kotkaniemen koordinoimana, kutsuu vieraat sukeltamaan, esitykselliseen kokemukseen.
Tapahtuman koordinaattorina toimii näyttelijä ja ravintoloitsija Hilma Kotkaniemi.
Kutsuvierastilaisuus klo 11–13.
Post Bar is a Bar by stefanlindfors® 11.9.
Torstai 11.9., klo 20–02
Kuten nimikin vihjaa, torstai Post Barissa saa intiimimmän muodon: baarin, jossa äänentoisto on tuotu suoraan baaritilaan. Vieraat voivat istahtaa, seurustella ja kulkea hetkestä toiseen, stefanlindfors®– showroomissa. Tuomas Toivonen, monialainen taiteilija ja arkkitehti, esittää hiljalleen rakentuvan live-performanssinsa.
Toivosen esitys luo pehmeän virran, joka saa jatkoa Kristiina Männikön, Helsingin oman avantgarde-selektorin, kuuntelusessiossa. Odotettavissa on hienovaraisia muutoksia, yllättäviä käänteitä ja syksyisiä kohtaamisia – taiteilijat ovat läsnä koko illan.
Tarjolla stefanlindfors®-laseissa tarjoiltuja erikoisjuomia, sekä Maukka de Parisin loihtimia pieniä ihmeitä.
Post Bar is a Bar by stefanlindfors®
Esiintyjät:
Tuomas Toivonen (Live)
Kristiina Männikkö (DJ)
Secret Guest
Tarjolla erikoisjuomia, sekä pieniä suolaisia à la Maukka de Paris
LF1-KLUB @ Post Bar 12.9.
Perjantaina 12.9., klo 22–05
Viikon päätös huipentuu LF1-KLUBiin, jonka stefanlindfors® järjestää Post Barissa perjantaina 12. syyskuuta – kutsuen paikalle joukon kansainvälisiä tekijöitä.
Erwan Sene on pariisilainen taiteilija, joka lähestyy kaikkea mitä tekee tarkkuudella – oli kyseessä veistos, piña coladan teko tai naamiaispuku. Tämä huolellisuus ei kuitenkaan estä hänen räjähtävää tyyliään tanssilattialla.
Lukas Heerichin pitkän siluetin voi nähdä maailman merkittävimmistä luovista tapahtumista – Milanosta, New Yorkista, Pariisista jne… Kuten Sene, hän toimii taiteen risteyskohdassa, jossa veistos ja ääni ohjaavat hänen luovaa prosessiaan. Hänen läsnäolonsa ja tarkkuutensa vangitsevat huomion, tartuttaen sykkeensä yleisöön.
Näiden kansainvälisten nimien rinnalla LF1-KLUB tarjoaa tilaa myös neljälle paikalliselle tekijälle, jotka työskentelevät äänen ja visuaalisuuden risteyksissä. Tuomas Toivonen esittää odotetun dance-settinsä – ensimmäistä kertaa Post Barissa. Keväästä asti paikallisskeneä ravistellut Monokromatiko paljastaa hybridi-perforfmanssinsa, yhdistellen liveä ja DJ taitojaan. Justus Valtanen ja La Bug vastaavat alkuillan tunnelmasta b2b-setillä.
Valojen erityisjärjestelyistä vastaa stefanlindfors®.
Esiintyjät:
Erwan Sene (Ranska)
Lukas Heerich (Saksa)
Tuomas Toivonen (Dance set)
Monokromatiko (Hybrid)
Justus Valtanen b2b La Bug
Liput:
14 € + eteispalvelu 3,5 €